“Free Jazz Flamenco” davetiye talihlisi belli oldu!!

Site üyelerimizden seçilecek bir kişiye iki kişilik gösteri bileti hediye!

Talihli belli oldu Meltem Yılmaz Kaya
Lutfen GMailinizi kontrol ediniz ve acil bize dönüş yapınız.

Çoban Flütü, Piyano, Bas ve İspanyol Ateşi !Free Jazz Flamenco 17 Nisan’da CRR’de! 

http://www.biletix.com/etkinlik/NKC50/ISTANBUL/tr


Günümüzde en yaratıcı ve yenilikçi flamenko piyano virtüözlerinden Dorantes ve grubu, 17 Nisan akşamı Cemal Reşit Rey (CRR)’de sahne alacak. İspanyol ateşi olarak anılan Dorantes’e, kontrbasın Paganinisi Renaud García-Fons ve Bulgar kaval ustası Theodosii Spassov enstrümanlarıyla, geçtiğimiz günlerde CRR’de unutulmaz bir gösteri sergileyen “İspanya’nın en sevilen flamenko sanatçısı” Joaquin Grilo ise dansıyla eşlik edecek.

İstanbullu’lar piyano, bas, kaval, flamenko ve dansın eğlenceli ve büyülü birlikteliğiyle unutulmaz bir gece yaşayacak. Basist Renaud García – Fons ve flütist Theodosii Spassov, birlikte yola çıktıkları müzik dünyası yolculuğunda piyanist David Pena “Dorantes”i  ve onun kendine has flamenko ritimlerini de yanlarına aldılar.

Free Jazz Flamenko ile müzikal bir maceraya yelken açan bu üç müzisyen flamenkonun zengin dünya mirasını yeniden tanımladı ve sınırlarını keşfetti.

 

Dorantes Hakkında: 
David Pena Dorantes İspanya’nın Sevil kentinin Lebrija mahallesinde flamenkonun soylularından bir ailede doğdu. Böyle bir aile geçmişi ile çocukluğunda bir Flamenko gitaristi olmayı hayal eden Dorantes daha sonra piyanoya hayran oldu ve Sevilla Müzik Konservatuvarı’nda piyano okudu. Günümüzde en yaratıcı ve yenilikçi Flamenko piyano virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Dorantes’in müziği kolaylıkla sınıflandırılamaz. Virtüöz bir sanatçı ve flamenkonun modern bir harika çocuğu olduğu söylenen piyanist, bugüne kadar kendisine birçok uluslararası ödül ve başarı kazandıran klasik, caz, Keltik, Küba ve Brezilya müziklerinin bir kombinasyonu olan ender bir avant-garde tarzda besteler yapıyor. Müziği diğer alışılagelmiş füzyon denemelerine hiç benzemeyen sanatçı piyanonun yeni bir boyutunu keşfetmiş.1998 yılında kaydettiği ilk albüm “Orobroy”, amcası El Lebrijano’da olduğu gibi onun yetenek ve geniş vizyonunun bir kanıtı.2001 yılında çıkardığı “Sur” da yankı yaratırken, sanatçı tüm dünyaya flamenkodaki yaratıcılığını ulaştırmaya devam ediyor.

Joaquin Grilo Hakkında: 
Henüz 3 yaşındayken flamenko eğitimine başladı. 16 yaşında dünyanın önemli festivallerinde sahne aldı ve aynı yıl Albarizuela Balesi’nin baş dansçısı oldu.  1997 yılında İspanya’da ülke genelinde yapılan ankette ‘İspanya’nın en iyi flamenko dansçısı’ seçildi.

avatar

FL@man

Atilla Aydemir, Makine Mühendisliği mezunu, bir alışveriş merkezinde Yöneticilik yapıyor. Flamenko ile gerçek anlamda 2003 yılı sonlarında tanıştı ve artık onsuz yapamıyor. Flamenko.org sitesi kurucusu, 2010 yılında Flamenko Ankara Derneği Başkanlığını yaptı, dansa iş hayatından fırsat buldukça devam ediyor, ayrıca fotoğraf çekmeyi, Motosiklet ile uzun yolculuklara çıkmayı, farklı kültür ile etkileşimi seviyor.

“Free Jazz Flamenco” davetiye talihlisi belli oldu!!” için bir yorum

  • avatar
    20/04/2012 tarihinde, saat 13:01
    Permalink

    Talihli izleyicimiz Meltem’in gosteri sonrasi yorum yazisini ”yazilarini paylas” bolumunde okuyabilirsiniz.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir