Perküsyon (Cajon)

Aşağıda bilgileri ve isimleri olmayan sanatçılarımızdan öncelikle özür dileriz, bilgilerinizi bize iletmeniz durumunda gereği yapılacaktır.
(Burada olan sanatçılar sadece elimizde bilgileri olduğu için alfabetik sıraya göre konumlandırılmıştır.)
Flamenko.org

>> Emre Karabulut

>> Kerem Kırca ( Multi Percussionist )

– Müzik eğitimine 1990 yılından itibaren Mehmet GÜRGÜN ve Ilgaz BENEKAY’dan aldığı klasik ve flamenko gitar dersleri ile başladı. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar bünyesinde flamenko çalışmaya devam etti
– 1993-96 yıllarında Pussycat Rock Band’de davul çaldı.
– 1996-99 yıllarında Ilgaz BENEKAY Flamenko Topluluğu’nda gitar ve vurmalı çalgılar çaldı.
– 1998-2008 yılları arasında Carlos ROBLES, Manuel REINA ve Rafael de ALCALA ile flamenko dansa eşlik çalıştı. Devam eden yıllarda Marco de Ana, Asime Can, Mirta Alonso gibi flamenco dansçılarına cajon çaldı.
– 2001 yılında Engin GÜRKEY’den Latin Perküsyon ve frame drums dersleri aldı ve Engin GÜRKEY Percussion Ensemble bünyesinde konserlerde yer aldı.
– 2002-2004 yıllarında Gajanan THORAT ile Tabla ve Hint müziği üzerine çalışmalar yaptı.
– 1998 yılından beri kurucularından olduğu Andaluz Flamenko Topluluğu’nda ve Manuel- Işıl REINA ile 2004 yılından beri Flamenco Alaturka projesinde profesyonel olarak flamenko yapmaktadır.
– Ayrıca şu anda El Pluma Band, Soundbox Percussion, Bateria Sambistanbul ve Lunatiko Flamenco  gruplarında perküsyon çalmakta, İncesaz, Bilal Karaman Project, Sitabas gibi çeşitli etnik caz projelerinde yer almakta ve zaman zaman güncel pop şarkıcılarına latin perküsyon çalmaktadır.
Ulaşmak için: keremkirca@yahoo.com 

>> Mehmet Akatay

>> Mert Baycan ( Ankara – Duende grubu / Mavi Siyah Flamenko topluluğu )

1982 yılında Ankara’da doğan Baycan, aktif müzik hayatına genç yaşta klasik gitar çalarak başladı. 2001 yılında vurmalı sazlara geçişinin ardından çeşitli tiyatrolarda ve okullarda ritim ve drama eğitmenliği yaptı. Farklı müzik tarzıyla ilgilenen Mert Baycan, ağırlıklı olarak etnik müzik üzerine çalışmalar ve araştırmalar yaptı, atölyelere katıldı. Birçok gruba uluslararası festivallerde ve konserlerde eşlik etti.
2005 yılında Mavi Siyah grubuna dahil oldu ve bu grupla uluslararası festivaller de dahil olmak üzere birçok projede yer aldı.  İspanya’da çeşitli derslere ve çalışmalara katılarak kendisini flamenko müziği üzerine geliştirdi. Cepillo, Gerardo Nuñez, Jeronimo Maya, David Perez gibi dünyaca ünlü flamenko ustalarına eşlik eden Baycan, özellikle kahon üzerinde ustalaşmaktadır.

>> Mert Önal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir